Przygotowania w dniu ślubu

Wiele z Was zapewne zadaje też sobie pytanie jak dobrze przygotować się do zdjęć w dniu ślubu. Może odpowiem krótko – nie da się :). Mogę jedynie doradzić by zachowywać się naturalnie, podchodzić z uśmiechem do wszystkiego, a na pewno wszystko wyjdzie pięknie. Ja jako fotograf ślubny, który uczestniczył już w nie jednych przygotowaniach i ślubie, dlatego też staram się wprowadzać odrobinę luźnej atmosfery, próbuję też dawać rady jeśli tego wymaga sytuacja.

Tak więc nadszedł dzień waszego ślubu – pewnie po przebudzeniu zastanawiacie się co zrobić: zadzwonić do sali czy do fotografa czy wszystko w porządku. Ale może polecę zrobić co innego – jako że to jest dzień z bardzo napiętym harmonogramem warto spróbować zacząć go od ciepłej kąpieli i próbą zrelaksowania się – naprawdę to pomaga. Może jednak omówmy ten etap dnia ślubu pod względem waszej współpracy z fotografem. Zazwyczaj fotoreportaż z dnia ślubu zaczynam właśnie od makijażu (a raczej jego ostatnich poprawek, ponieważ utarło się że większość panien młodych nie chce oglądać się później na zdjęciach bez makijażu). No dobrze jednak najpierw zdjęcia przed ślubem zaczynam od przygotowań Pana Młodego – czyli szybkie ubieranie i ostatnie poprawki (zawiązanie muchy, założenie butów i marynarki). Następnie szybkie zdjęcie ze świadkiem i można jechać do Panny Młodej. Tam już zdjęcia zazwyczaj nie idą tak szybko. Wykonywany jest makijaż, Panna Młoda ma wiele dodatków do stroju, które można uwiecznić na zdjęciach jak również samo zakładanie sukni nie trwa tak krótko jak zakładanie marynarki Pana Młodego. A to wszystko trzeba pamiętać, musi być wykonywane z uśmiechem by ładnie później wyglądało na zdjęciach.
Gdy już się wszyscy ubiorą następuję chwila przerwy w oczekiwaniu na Pana Młodego. Czasami jest to dłuższa chwila, ale jednak gdy już przekroczy on próg domu Panny Młodej wręczy jej bukiet to wszystko następuje bardzo szybko. Błyskawicznie udzielone jest błogosławieństwo, wyjście z domu i nawet nie zorientujecie się kiedy a już będziecie w kościele.