Najlepsze zdjęcia - reportaże ślubne 2020 roku

Zbierałem się do tego wpisu przez bardzo długi czas, ponieważ nie jest tak łatwo zebrać najlepsze zdjęcia (przynajmniej moim zdaniem) nawet z tak krótkiego sezonu ślubnego jaki był w 2020 roku. Przejrzałem cały materiał 2 razy, natrafiając na zdjęcia które w chwili ich wykonywania wiedziałem że są bardzo udane ale niestety o których później zapomniałem. Wybierałem też takie zdjęcia które doskonale pamiętałem i którymi już dzieliłem się z Wami na mojej stronie na Facebooku. Kadry wybierałem nie zważając na to czy z danego ślubu wybrałem już 1 czy 10 ujęć tak więc na niektóre pary młode w tej galerii traficie raz a na inne 5 razy. Każdą moją decyzję starałem się jakoś uzasadnić tylko tu będziecie musieli mi też wybaczyć – nie jestem dziennikarzem, nie mam zapędów blogowych, tak więc za wszelkie błędy gramatyczne, ortograficzne, składnie zdania, interpunkcje z góry – przepraszam :). Miłego oglądania. 

#1 Był to mój pierwszy ślub od prawie 6 miesięcy, niestety przez panującą sytuację wszystko się opóźniało, a ja wychodziłem z wprawy. Ale może właśnie taka przerwa była mi potrzebna ponieważ miałem świeże spojrzenie na wszystko i właściwie poczułem że mogę spróbować więcej innych ujęć. I to zdjęcie jest właśnie tego przykładem … może nie wiele wnosi dla kogoś postronnego jednak dla mnie odejście na parę kroków by wykorzystać szerszy kąt i wkomponować parę młodą w kwiaty na krzesłach zamiast skupić się na ciasnym kadrze było czymś nowym.

#2 Jako że lubię wstawiać jakieś „przeszkadzajki” w kadr, szczególnie jeśli mam światło w kontrze to nie mogłem się powstrzymać by w tej chwili jakim był romantyczny taniec pary młodej ustawić sobie coś znalezionego na sali przed obiektywem. A konia z rzędem temu kto zgadnie co to było 🙂

#3 Ślub cywilny na tarasie Hotelu Starzyński w Płocku … kto mieszka w tym mieście wie jaki piękny widok proponuje wzgórze Tumskie. 

#4 Podczas przygotowań panny młodej słońce tak pięknie zaświeciło przez okno że aż żal było nie wykorzystać okazji do takiego zdjęcia.

#5 To jedno ujęcie tańczącej pary młodej na tle napisu „Miłość” naprawdę przypadło mi do gustu. Miałem trochę prób do tego zdjęcia w przeciągu całego wesela, widziałem to w swojej głowie no i cóż … kto próbuje temu się w końcu udaje 🙂

$6 Właściwie takie zdjęcie „zza kulis” przedstawiające drogę panny młodej do kancelarii w kościele. Złapane na szybko ponieważ w głowie miałem inne kadry ale na szczęście w porę się odwróciłem. 

#7 Co tu dużo mówić, wiatr naprawdę bywa kapryśny i lubi podwiać lub zwiać co nieco. W tym wypadku był to nadzwyczajnie długi welon panny młodej. Ale to w sumie nie ten zwiewający welon mnie zaciekawił i uczynił z tego zdjęcia coś godnego zapamiętania tylko uśmiechnięta twarz panny młodej w obliczu tegoż problemu 🙂

#8 Pierwszy taniec … można powiedzieć najważniejsze wydarzenia dnia ślubu, moment który stresuje nie bardziej niż sama ceremonia bo jednak tutaj trzeba się że tak powiem wykazać. To znaczy nie wszyscy do tego podchodzą w taki sposób – niektórym parom, co jest też jak najbardziej słuszne, wystarcza wolny taniec w przytuleniu – jednak większość woli coś widowiskowego, najlepiej w chmurach z wielkim napisem LOVE w tle. Może brzmi banalnie ale to naprawdę wygląda bardzo ładnie a kto by nie chciał mieć takie uroczej pamiątki ze swojego ślubu ? 

#9 Jedna z „bram” na które czekały na Państwa Młodych … oj a tutaj się działo – były i Tiry i motocykle zwieńczone walką bokserską Pana Młodego i odjazdem starą Warszawą i to wszystko w tle zachodzącego słońca. 

#10 Znak roku 2020 … zostanie zapamiętany na długo w historii. Ale mi ten kadr właśnie z tej „okazji” przypadł do gustu najbardziej z powodu wzroku, wpatrzonej w siebie pary młodej. Niby nic wielkiego ale widać że się kochają. 

#11 Wejście Państwa Młodych na salę weselną … wiadomo jak się przeważnie to odbywa ale tutaj z tym małym wyjątkiem że Pan Młody oprócz Pani Młodej wniósł też ich syna.  Bardzo mnie to urzekło i jest to szalenie wymowne zdjęcie … przynajmniej jak dla mnie.

#12 W tym wypadku chyba nie ma co za dużo pisać 🙂

#13 Jak już opisywałem wcześniej pierwszy taniec jest dla większości par czymś wyjątkowym i chcą by ten moment wypadł jak najlepiej. Nie inaczej było przy tym ujęciu jednakże troszkę za bardzo się zadymiło.i panna młoda na moment gdzieś zniknęła a to ujęcie przedstawia parę młodą chwilę po tym jak mgła bardziej opadła. 

#14 Szaleństwa weselne z panną młodą. Chwila złapana troszkę przez przypadek, ale cóż to też część zawodu fotografa by mieć szybki refleks 🙂

#15 Bo jak podrzucać Pana Młodego to tylko na tronie 🙂 nie inaczej 

#16 Doprowadzenie przed ołtarz Pannę Młodą przez jej ojca … dla mnie zawsze ma to znaczenie 

#17 Wspaniała niespodzianka od pani młodej dla pana młodego … a dlaczego to jest akurat moje ulubione zdjęcie a nie właśnie takie bardziej nakierunkowane na taniec ? Odpowiedź jest prosta – wolałem uchwycić reakcję pana młodego bo taniec to każdy widział i nagrywał 🙂

#18 Gdy Pan Młody postanowi sam uwiecznić fragmenty własnego wesela 🙂 

#19 To jest jedno właśnie z tych ujęć gdzie trzeba odejść dalej … tutaj właśnie wszystko mi wyszło – moje lampy pięknie się ułożyły, efekty przed obiektywem na dole i do tego wszystkie para młoda na środku parkietu. Polskie wesela 🙂 

Najlepsze zdjęcia reportaże ślubne 2020

#20 Czekając na ślub – czemu uważam że to zdjęcie jest jednym z najlepszych ? Może po prostu dlatego że podoba mi się kadr, tło, otoczenie, młodzi … po prostu 🙂 ładny obrazek 🙂

#21 Jest to akurat zdjęcie które bardzo lubię – kadr który naprawdę mówi jak wiele znaczy mężczyzna dla kobiety i tak naprawdę kim on powinien być, a mianowicie powinen przede wszystkim być oparciem – tym na kim kobieta może polegać w trudnych chwilach, tym przy którym będzie spokojniejsza bo wie że jest przy niej … i jednocześnie tym każda kobieta powinna być dla mężczyzny. 

#22. Jak dla mnie idealnie uchwycony moment wypuszczenia pary gołębi.

#23 Lubię fotografować pierwszy moment przysięgi małżeńskiej z innej perspektywy gdy tylko okoliczności pozwolą … mam też parę innych takich kadrów z paru ślubów, ale to to zdjęcie ze względu na urodę kościoła i dekorację pozostało w mojej pamięci.

#24 Już mowa była o ślubie na tarasie Hotelu Starzyński to teraz jeszcze przygotowania Pana Młodego … widok chyba mówi sam za siebie.

#25 Czemu taki kadr ? Bo uwielbiam tą chwilę po ślubie,  po życzeniach i jeszcze przed weselem, kiedy tak naprawdę jest się „pomiędzy etapami” dnia ślubu … jest tutaj zawsze największa chwila rozluźnienia i uśmiechu ponieważ jest już po wszystkim co najważniejsze, ale jednak pozostała jeszcze cała noc.