Fotografia ślubna – FAQ – pytania które prawdopodobnie chcecie mi zadać wraz z odpowiedziami

 

Pary młode często pytają mnie o wiele rzeczy związanych z fotografowaniem ich ślubu, a także mojej pracy. Często są to pytania powielane, dlatego też pozwolę sobie przedstawić te oto pytania wraz z odpowiedziami

Czy posiadam zezwolenie na fotografowanie w kościele ?
Tak – posiadam licencję wydaną przez kurię uprawniającą do fotografowania podczas ślubów i chrztów. Jednakże zawsze staram się spotkać przed ceremonią w kapłanem w celu poproszenia o zgodę na fotografowanie. Jestem też zawsze wdzięczny parze młodej jeśli wcześniej powiadomi księdza odprawiającego sakrament o obecności fotografa.

Czy jest problem z fotografowaniem w ciemnym kościele ?
Posiadam wysokiej jakości sprzęt fotograficzny wraz z jasnymi obiektywami które pozwalają wykonywać zdjęcia w najgorszych warunkach oświetleniowych. Zawsze mogę się wspomóc lampą błyskową w celu doświetlenia kadru.

Jaką mamy gwarancję, że w razie awarii sprzętu otrzymamy od Ciebie materiał ?
Zawsze noszę przy sobie dodatkowy korpus tj. aparat. Ponadto dzisiejsza technologia pozwala mi by wasze zdjęcia zapisywać zawsze jednocześnie na 2 kartach pamięci. Po powrocie do domu zgrywam też cały materiał na 2 nośniki tak bym miał ubezpieczenie że w razie wypadku z jednym nośnikiem Wasze zdjęcia pozostaną na drugim.

Ile zdjęć wykonujesz, a ile zdjęć oddajesz Parze Młodej ?
To ile zdjęć wykonam i oddam podczas dnia ślubu zależy znacznie od pakietu jaki wybiorą Państwo Młodzi. Wykonuję od 700 do 1000 zdjęć w trakcie całego dnia i przede wszystkim skupiam się na Parze Młodej, ale też staram się uchwycić wszystkie ciekawsze momenty które są związane z gośćmi lub też wszystkie szczegóły bądź miejsca. Zawsze też dopytuje Parę Młodą na jakich zdjęciach im najbardziej zależy.

Czy wykonujesz zdjęcia pozowane w trakcie wesela ?
I tak i nie – tego dnia wykonuje fotoreportaż ślubny, tak więc staram się skupić na wszystkich ważniejszych momentach, nie przeszkadzając w uroczystości czy też w zabawie, ale jeśli ktoś zauważy mnie, ustawi i powie że chce zdjęcie to owszem wykonam takie zdjęcie i wielce prawdopodobne jest że taka fotografia trawi również do PM. Jednakże nie chodzę specjalnie i nie ustawiam nikogo do zdjęć.

Czy mam swoje miejsca na sesje plenerową ?
Tak – mam w pamięci wiele miejsc gdzie można wykonać fajne zdjęcia plenerowe z Parą Młodą. Zawsze też podpytuje jaki plener byście woleli (Park, Miasto, zdjęcia romantyczne czy też zabawne). Jestem bardzo otwarty na sugestie klientów i uważam , że najwięcej zależy od Pary Młodej by ich pozytywna energia przeszła na zdjęcia.

Jak długo będziemy czekać na zdjęcia ?
Do 4 tygodni.